Alkohol, káva a nikotin zvyšují krevní tlak

Průměr: 4.2 (33 hlasů)

Nemusíte alkohol ani kávu zcela vypustit. Velká míra alkoholických nápojů a kofeinu vám však zbytečně ubližuje – a stejně tak i kouření. Omezte pomalu tyto tři návyky a budete zdravější i spokojenější.

Alkohol
Alkohol
Jedna sklenka vína ani jedno pivo vám neublíží. Větší množství však zvyšuje váš krevní tlak. Pokud alkohol pijete rádi, vyberte si místo piva a tvrdého alkoholu kvalitní červené víno.
Káva
Káva a černý čaj
Podobně jako u alkoholu, jeden šálek kávy nebo čaje tlak dlouhodobě nezvýší. Většího množství se však vyvarujte. Černý čaj i káva obsahují kofein, který na hypertenzi nepříznivě působí. Pokud jste milovník kávy, pijte překapávanou. Milovníkům čaje doporučujeme kvalitní čaj bílý nebo zelený.
Cigarety
Kouření
Kromě toho, že zvyšuje riziko rakoviny a dalších onemocnění, je velmi nebezpečné také při vysokém tlaku. Pokud kouříte, poraďte se se svým lékařem, jak je možné postupně cigarety omezit a žít kvalitnější a delší život.

Začněte žít zdravěji ještě dnes!
Podívejte se, jak upravit svůj jídelníček

Jaké potraviny snižují krevní tlak?
Pošlete to dál. I vaši přátelé ocení rady odborníků
Nahoru
Praktický průvodce správným měřením krevního tlaku
Britská společnost pro hypertenzi, Americké sdružení pro zdokonalování lékařských přístrojů, Evropská společnost pro hypertenzi a Německá liga pro hypertenzi doporučují tlakoměry Tensoval® a Veroval®.
Rychlé dodání
prostřednictvím našeho eshopu.
93 % uživatelů doporučuje tlakoměry Tensoval®
Nákup bez rizika – 14 dní na vrácení zboží
+420 800 100 150
Volejte ZDARMA
v po-pá 8–16 hod.
© 2022 HARTMANN-RICO a.s., Masarykovo nám. 77, 664 71 Veverská Bítýška