Kombinované měření DUO SENSOR

Tato kombinace 2 metod dosahuje nejpřesnějších výsledků měření. Základní oscilometrickou metodu vždy upřesní ještě poslechová metoda – až poté vám tlakoměr zobrazí hodnoty. Oscilometrická metoda, na kterou spoléhají běžné tlakoměry na trhu, sleduje, jak se vlní tepny při proudění krve. Měří arteriální tlak a z něj vypočítá hodnoty systolického a diastolického tlaku. Jde o velmi přesnou metodu, která ale naráží na své limity u lidí se srdeční arytmií. Poslechová metoda spočívá v poslechu Korotkovových ozev, které lékaři sledují fonendoskopem. Tlak vyhodnotí podle prvních srdečních ozev, které se objeví po zaškrcení a opětovném uvolnění průtoku krve v paži. Tato metoda je velmi spolehlivá i u lidí se srdeční arytmií.

 

Co je srdeční arytmie

Jedná se o poruchu srdeční frekvence – ať už je zrychlená, zpomalená, nebo nepravidelná. S arytmií se většinou potýkají lidé nad 50 let, bývá ale i vrozená. Pokud vás tlakoměr opakovaně upozorňuje na nepravidelný tep, svěřte se svému lékaři. Čím dříve případnou arytmii odhalíte, tím lépe. Mohla by totiž vést i k mozkové mrtvici nebo infarktu myokardu. i (srdeční frekvence): Srdeční frekvence je rychlost, jakou bije vaše srdce. V klidu byste měli naměřit 60 až 90 úderů za minutu, při námaze nebo ve stresu je to více. Příliš vysoká klidová frekvence může ukazovat na srdeční onemocnění.

Proč tlakoměry Veroval

Přesné. Šetrné. Jednoduché na používání. Takové jsou všechny tlakoměry Veroval. Díky inovativní technologii měření vám ukážou nejen hodnoty krevního tlaku, ale odhalí i případné srdeční arytmie. Své výsledky pak kdykoli najdete v přehledné aplikaci. S tlakoměry Veroval získáte nadstandardní záruku a kvalitu, za kterou stojí dokonce Evropská společnost pro hypertenzi.

  1. Prémiové tlakoměry – Veroval DUO CONTROL a Veroval Tlakoměr s EKG 2v1

  2. Základní tlakoměry – Veroval Pažní tlakoměr a Veroval Compact

  3. Zápěstní tlakoměry – Veroval Zápěstní tlakoměr

Vyberte si tlakoměr vhodný přímo pro vás

HARTMANN Veroval Compact tlakoměr na paži

1 379 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval Pažní tonometr

2 119 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval Tlakoměr s EKG 2v1

4 099 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval Duo Control pažní tlakoměr

2 689 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval Zápěstní tlakoměr

1 379 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval compact + connect digitální pažní tlakoměr

1 699 Kč
Koupit

HARTMANN Veroval compact + connect digitální zápěstní tlakoměr

1 199 Kč
Koupit

Pro koho je tlakoměr vhodný

Cenově dostupný přístroj pro příležitostné měření Základní výbava pro pravidelné měření Kombinované měření tlaku a EKG Dvě metody měření pro přesné výsledky i při srdečních arytmiích Skladný přístroj pro příležitostné měření na cestách Pomocník pro každého, kdo chce mít své zdraví pevně v rukou Pro každého, kdo chce mít dokonalý přehled o svém zdraví.

Typ tlakoměru

pažní pažní pažní pažní zápěstní pažní zápěstní

Metoda měření

Informace

Kombinovaná metoda využívá 2 profesionální technologie – oscilometrickou a poslechovou (Korotkovovu metodu), která poskytuje přesné hodnoty i u pacientů s poruchami srdečního rytmu.

oscilometrická oscilometrická oscilometrická a EKG kombinovaná oscilometrická třífázové měření

Detekce arytmií

Informace

O arytmii hovoříme, pokud se srdeční rytmus odchyluje od průměrného srdečního rytmu o více než 25 %. Tlakoměry detekují a upozorní na nepravidelný srdeční rytmus. Konkrétní typ arytmie je pak možné odhalit prostřednictví EKG.

ano ano ano ano ano ano ano

Aplikace Veroval medi.connect

Informace

Aplikace slouží k přenosu výsledků měření z tlakoměru do počítače, kde je možné zobrazit grafy s vývojem uložených hodnot a také sdílet hodnoty se svým lékařem.

ne ano ano ano ano ano ano

Paměť tlakoměru pro 2 uživatele

ano ano ano ano ano ano ano

Velikost manžety

Informace

Správná velikost manžety je důležitá pro přesné výsledky měření. Technologie Comfort Air již v průběhu měření individuálně stanovuje hodnotu systolického krevního tlaku a minimalizuje tak nepříjemné pocity během nafukování manžety. Konečné měření je stanoveno v průběhu vyfukování manžety.

univerzální (obvod paže 22-42 cm) s technologií Comfort Air univerzální (obvod paže 22-42 cm) s technologií Comfort Air univerzální (obvod paže 22-42 cm) s technologií Comfort Air vel. M 22 – 32 cm / vel. L 32 – 42 cm s technologií Comfort Air univerzální (obvod zápěstí 12,5-21 cm) s technologií Comfort Air univerzální (obvod paže 22-42 cm) s technologií Comfort Air

Podsvícený displej

ne ne ne ano ne ano ano

Indikátor klidové polohy

Informace

Je důležité být během měření tlaku v klidu. V případě zjištění pohybu může dojít k ovlivnění naměřených hodnot v důsledku pohybu těla. Měření je potřeba zopakovat s dodržením 10 pravidel správného měření krevního tlaku.

ne ne ne ano ne ano ano

Barevný indikátor pro vyhodnocení měření

ano ano ano ano ano ano ano

Kapacita baterie

až 1 000 měření až 1 000 měření až 1 000 měření až 1 000 měření až 1 000 měření až 1 000 měření až 1 000 měření

Záruka

3 roky 5 let 5 let 5 let 5 let 3 roky 3letá záruka

Rozsah indikace

Informace

Zobrazování správných hodnot mimo uvedená rozmezí nelze zaručit. 

0 – 300 mmHg    

0 - 300 mmHg    

Krevní tlak: 0 - 300 mmHg

EKG: šířka pásma EKG 0,05 až 40 Hz/256 Hz

0 - 300 mmHg

0 - 300 mmHg
 

Rozsah měření

Informace

Zobrazování správných hodnot mimo uvedená rozmezí nelze zaručit.

0 – 300 mmHg    

0 - 300 mmHg    

Krevní tlak: 0 - 300 mmHg

EKG: šířka pásma EKG 0,05 až 40 Hz/256 Hz

0 - 300 mmHg

0 - 300 mmHg
 

Návody k tlakoměrům

Stáhnout PDF Stáhnout PDF Stáhnout PDF Stáhnout PDF Stáhnout PDF Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Netýká se arytmie i vás?

Poruchy srdečního rytmu trápí až 30 % světové populace. Jejich včasné odhalení a léčba pomáhají zachránit život. Sledujte stav svého srdce přesným tlakoměrem Veroval duo control.

Starší muž s problémem s krevním tlakem si měří tlak na levé paži

Jak správně měřit tlak

Naučte se měřit tlak přesně a spolehlivě za 3 minuty

5 vlastností spolehlivého a kvalitního tlakoměru

1. Jednoduše se ovládá

Myslete na to, že tlakoměr ovládáte jednou rukou. Hledejte proto takový, který má jednoduché ovládání, velká tlačítka a dobře čitelný displej.

 

2. Má dlouhou záruku a spolehlivý servis v ČR

Tlakoměr je věc, kterou nekupujete na pár měsíců, ale na několik let. Prodloužená záruka a spolehlivý servis patří mezi důležité parametry při výběru. Na většinu typů tlakoměrů značky Veroval je prodloužená záruka 5 let.

 

3. Je klinicky ověřený

Jak poznáte, že tlakoměr měří přesně? Jednoduchým způsobem – jeho přesnost a spolehlivost je ověřená klinickými testy v laboratoři.

 

4. Pochází od důvěryhodného výrobce

Produkty neznámých značek moc důvěryhodné nejsou. Nakupujte přímo od výrobce, kterého znáte a který má dobré jméno na trhu. Dalším důležitým rozhodovacím faktorem může být nabídka pozáručního servisu a kalibrace tlakměru.

 

5. Má dobré recenze a pozitivní hodnocení

Čtěte recenze, všímejte si hodnocení a ohlasů ostatních zákazníků. Měřítkem úspěchu je například vítězství v dTestu.