Encyklopedie pojmů

Antihypertenziva

Průměr: 3.8 (35 hlasů)

Slovem Antihypertenziva se označují léky na vysoký krevní tlak. Tyto léky sice neléčí příčinu vysokého tlaku, ale zmírňují jeho následky. Chrání cévy před poškozením a rozvojem arteriosklerózy. Zároveň zabraňují tomu, aby vysoký krevní tlak ubližoval vnitřním orgánům, jako je srdce nebo ledviny.

Léků na vysoký tlak existuje větší množství a rozdělují se do těchto skupin: sartany, ACE inhibitory, betablokátory, blokátory kalciových kanálů, diuretika, centrálně působící látky, blokátory mineralokortikoidních receptorů a přímé vasodilatační látky.

Léky se předepisují na míru dle celkového zdravotního stavu, věku a typu problémů. Těhotná žena proto dostane jiné léky, než muž v důchodovém věku. Nikdy si proto neberte antihypertenziva předepsaná pro jiného člověka. Mohly by vám ublížit.

Hypertenze je onemocnění spojené do značné míry s životním stylem. Kromě léčby antihypertenzivy můžete svůj krevní tlak snížit také sami. Myslete na pravidelný pohyb, dostatek odpočinku a zdravý jídelníček.

Pošlete to dál. I vaši přátelé ocení rady odborníků
Nahoru
Praktický průvodce správným měřením krevního tlaku
Britská společnost pro hypertenzi, Americké sdružení pro zdokonalování lékařských přístrojů, Evropská společnost pro hypertenzi a Německá liga pro hypertenzi doporučují tlakoměry Tensoval® a Veroval®.
Rychlé dodání
prostřednictvím našeho eshopu.
93 % uživatelů doporučuje tlakoměry Tensoval®
Nákup bez rizika – 14 dní na vrácení zboží
+420 800 100 150
Volejte ZDARMA
v po-pá 8–16 hod.
© 2022 HARTMANN-RICO a.s., Masarykovo nám. 77, 664 71 Veverská Bítýška