Encyklopedie pojmů

Digitální tlakoměr

Průměr: 4.9 (35 hlasů)

Digitální tlakoměry představují velmi dobrou alternativu ke rtuťovým tlakoměrům, které jsou sice při správné kalibraci přesné, ale rtuť je toxická a proto se od nich mnohdy odstupuje

Moderní měření krevního tlaku probíhá buď Korotkovovou metodou, která je založena na poslechu srdečních ozev ve fonendoskopu, nebo metodou oscilometrickou, kdy se hodnoty dopočítávají.

Novým trendem je technologie Duo Sensor, která obě metody kombinuje a zajišťuje tak vysokou přesnost měření. Tuto technologii využívají například některé tlakoměry Veroval.

Tlakoměr, který je vybaven technologií Duo Sensor:

Nabídka digitálních tlakoměrů je doopravdy široká a pro domácí použití si můžete vybrat přístroj, který vám bude přesně vyhovovat. Domácí tonometry se umisťují buď na zápěstí, nebo na paži s tím, že pažní tlakoměry jsou přesnější. Nevíte, který potřebujete? Připravili jsme pro vás návod.

Další digitální tlakoměry nejen na paži pro domácí použití naleznete na e-shopu LékárnaHARTMNAN.cz.

Pošlete to dál. I vaši přátelé ocení rady odborníků
Nahoru
Praktický průvodce správným měřením krevního tlaku
Britská společnost pro hypertenzi, Americké sdružení pro zdokonalování lékařských přístrojů, Evropská společnost pro hypertenzi a Německá liga pro hypertenzi doporučují tlakoměry Tensoval® a Veroval®.
Rychlé dodání
prostřednictvím našeho eshopu.
93 % uživatelů doporučuje tlakoměry Tensoval®
Nákup bez rizika – 14 dní na vrácení zboží
+420 800 100 150
Volejte ZDARMA
v po-pá 8–16 hod.
© 2022 HARTMANN-RICO a.s., Masarykovo nám. 77, 664 71 Veverská Bítýška