Přejít k hlavnímu obsahu
Přírodní léčba vysokého tlaku

Přírodní léčba vysokého tlaku

Které produkty doopravdy fungují?

Zapojení některý přírodních produktů do vašeho jídelníčku může mít blahodárný vliv na snížení vysokého tlaku. Mohou fungovat jako prevence, ale i jako doplnění k současné léčbě vysokého tlaku, kterou vám naordinoval lékař. Které potraviny to jsou?

 

Tichý zabiják

Vysokému tlaku se oprávněně říká tichý zabiják, protože se většinou objevuje bez příznaků a bez pravidelného měření se na něj přijít nedá. A to může být velmi nebezpečné. Vysoký tlak snižuje elasticitu cév a výrazně je namáhá a ucpává, což může vést k mrtvici a závažným srdečním onemocněním.

Pokud si doma naměříte vysoký tlak, návštěvu lékaře neodkládejte, protože včasná léčba vám může zachránit život. Ať už dostanete předepsané léky, nebo jen doporučení upravit životní styl, rozhodně vyzkoušejte přírodní léčbu.

 

Skladba stravy

Omega-3 mastné kyseliny prokazatelně normalizují krevní tlak. Tyto kyseliny nalezneme například v tučných rybách a rybím oleji, který si můžete koupit i ve formě tabletek. Vysoký podíl těchto kyselin obsahuje také lněné semínko a extra panenský olivový olej, kterými můžete skvěle dochutit zeleninový salát.

Ve vašem jídelníčku by také rozhodně neměla chybět strava s:

  • vysokým obsahem vitamínu C (paprika, černý rybíz, brokolice),
  • hořčík (sója, mák, hrách),
  • draslík (čočka, špenát, banány, vlašské ořechy),
  • vláknina (oves, luštěniny, ořechy).

A dále také všelék česnek, cibule a kořenová zelenina. Jistě vás potěší, že na vysoký tlak také pomáhá kvalitní hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaové sušiny. Dopřát si můžete také jogurty, citrusové plody a med.

 

Co koupit v lékárně?

Pokud máte s některými potravinami problém, můžete vyzkoušet koupi potravinových doplňků. Například česnek, který mnoha lidem zapáchá, se dá pořídit v lékárně v tabletách a bez zápachu, skvěle fungují také tablety obsahující Koenzym Q10 či třeba rybí olej. V čínské medicíně je také velmi populární rdesno mnohokvěté, bylinka, která kromě blahodárného vlivu na vysoký tlak zabraňuje také vypadávání vlasů, posiluje a regeneruje svalstvo, zpevňuje šlachy a kosti a podporuje plodnost.

Změnu jídelníčku a zapojení bylinek však musí doprovázet celková změna životosprávy. Pokud sport z duše nenávidíte, zapojte alespoň delší svižné procházky a svému tělu tak poskytnete skvělou službu. Pravidelně si měřte a zapisujte tlak – jeho postupné snižování pro vás bude skvělou motivací. A nový životní styl vás nakonec začne bavit.